18 april 2019

TROTS OP FLORIAN VELTEN,
WINNAAR VAN DE JAN KIJNE ONDERZOEKSPRIJS

Florian vertelt zelf over zijn ervaringen:

Ik heb meegedaan met het PRE university college in Leiden, een programma dat anderhalf jaar duurt, van het begin van de 5e tot de eindexamens. Ik heb in een vijftal “blokken” een aantal colleges gevolgd over allerlei uiteenlopende onderwerpen. Daarnaast heb ik een onderzoek uitgevoerd, samen met Naïm Achahboun van het Hofstad Lyceum in Den Haag, één van de andere 89 deelnemers. Samen hebben we gekeken naar gesimuleerde sterrenstelsels en hoe je vanuit alleen hun afbeeldingen bepaalde fysische eigenschappen, zoals massa en ruimtelijke vorm, van de sterrenstelsels kan vinden met behulp van “Machine Learning”. We hebben een Neural Network gemaakt, een soort miniatuurbrein, en het getraind om de sterrenstelsels te categoriseren op basis van de fysische eigenschappen, met als resultaat een gemiddeld succes van 80%. Over dit onderzoek hebben we vervolgens een (Engels) verslag geschreven.

 

Bij de diploma-uitreiking van PRE wordt naast de diploma’s ook een prijs uitgegeven, de Jan Kijne Onderzoeksprijs, namelijk aan het groepje met het beste onderzoek. Naïm en ik hebben (voor ons heel onverwacht) deze prijs gewonnen, samen met een ander groepje. De wisselbeker op de foto komt nu een heel jaar in de school te staan.

Meer informatie en foto’s op de website van Universiteit Leiden: